Aizraujoši un dinamiski ir aizritējušas divas programmas ’’Erasmus+’’stratēģiskās partnerības projekta ’’The Essence of Sense’’dienas.
Šī ir mūsu izglītības iestādes pirmā pieredze šāda veida starptautisko projektu realizēšanā.
Projekta pirmās dienas aktivitāšu organizēšanu un vadīšanu uzņēmās Ilze Vanaga un Kristīne Ļeontjeva. Kristīne iepazīšanās rotaļas un prezentācijas daļu veidoja rotaļīgā un brīvā atmosfērā, šādi iedrošinot uzsākt komunikāciju ar sadarbības partneriem, mēģinot runāt angļu valodā arī tad, ja vārdu krājuma arsenāls ir pavisam niecīgs.
Ar smaidiem, žestiem, internacionāliem vārdiem ,smiekliem un protams abu profesionālu tulku: Ilzes un Kristīnes atbalstu mācību dienas izvērtās veiksmīgas.
Katra sadarbības partneru grupa īsā, ilustratīvā prezentācijā pastāstīja par savu izglītības iestādi.
Skolotājas no Igaunijas pastāstīja , ka viņu pirmsskolas iestādi ’’Varavīksne apmeklē 160 bērni, un bērnus izglīto 21 profesionāls pedagogs. Kopumā iestādē strādā 41 darbinieks. Bērniem ir iespēja peldēties peldbaseinā, darboties mākslas klasē.
Bukarestes pirmsskolā rotaļājas un mācās 380 bērni, strādā 20 skolotāji un 20 tehniskie darbinieki. Bukarestes bērnudārzs lepojas ar savām tradīcijām, īpaši ar ikgadējo ’’Kastaņu festivālu’’, kur bērni spēlē teātri, dzied, dejo , deklamē. Iestādes galvenā prioritāte: ’’Laimīgi un veseli bērni’’.
Spāņu kolēģi stāstīja par bērnu audzināšana saskaņā ar dabu, viņu iestādē ir dabas klases, kur tiek audzēti truši un aitas, lai bērns pasauli iepazītu caur dabu un darbu. Spānijas izglītības iestādi apmeklē 127 bērni, un skoliņā strādā 8 pedagogi.
Šo divu mācību dienu laikā Igaunijas, Spānijas un Rumānijas kolēģi tika iepazīstināti ar dažādām inovatīvām metodēm, kuras izmanto mūsu izglītības iestādē.
Darbojāmies DVE studijā, kur kolēģi izzināja gadalaiku cikla nodarbību pamatprincipus, apguva krāsaino graudu, krāsaino smilšu, darbam silto smilšu iekārtā galvenos metodiskos paņēmienus , un kā šīs metodes pielietot bērnu radošās darbības veicināšanai, izziņas procesu attīstīšanai. Ārzemju kolēģi bija pārsteigti par šīs mācību metodes sistematizāciju, strukturētību, viņus interesēja arī šīs metodes ietekme uz bērna vispārējo attīstību.
Pateicoties šim projektam arī mūsu izglītības iestādes skolotājām būs iespēja iepazīt partnerskolu pieredzi, jo martā trīs mūsu skolotājām dosies uz Rumāniju, maijā uz Spāniju, bet jūlijā uz Igauniju.
wordpress theme by initheme.com